Blog
strony internetowe Lublin

Często wykonując strony internetowe spotykam się z sytuacją że serwer klienta jest totalnie zaśmiecony a strony www Lublin umieszczone w katalogu głównym. Są to często serwery o dość dużych pojemnościach - przynajmniej 50gb - czyli podstawowe w ofercie nazwa.pl i home.pl
Standardowa strona firmowa raczej nie przekracza 100mb - chyba że jest bardzo dużo zdjęć i katalogi produktów w formacie PDF. Zupełnie normalne jest że taki serwer często klienci wykorzystują do przechowywania innych plików nie związanych ze stroną internetową.


Wykonanie kopii strony www Lublin Akeeba Backup umieszczonej w folderze głównym wiązałoby się z archiwizacją także plików nie związanych ze stroną www - często wielokrotnie przekraczających wagą pliki strony www Puławy. Wykonanie kopii po pierwsze trwało by długo, jej przeniesienie na inny serwer i rozpakowanie trwało by jeszcze dłużej, po za tym mielibyśmy ten sam śmietnik co na serwerze wyjściowym.

Strony www Lublin na Joomla

Wykonując kopię strony www warto więc - jeśli mamy taką sytuację - wykluczyć zbędne pliki i katalogi. Umożliwia to Akeeba Backup za pomocą opcji "Files and Directories Exclusion"

1. W dolnej części głównego panelu Akeeba Backup mamy czerwoną ikone "Files and Directories Exclusion"2. Klikając w ikonę "Files and Directories Exclusion" przechodzimy do panelu gdzie możemy wykluczyć zarówno pliki jak i foldery które są nam zbędne


3. Po kliknięciu na wybrane pozycje plików i folderów podświetlają się one na pomatańczowo. Teraz możemy wykonać standardową kopię zapasową Akeeba Backup strony www na Joomla.