Blog
strony internetowe Lublin

Dość długo broniłem się przed fotografiami HDR na stronach internetowych które robię. Po prostu wole naturalne foty i moim klientom do tej pory to pasowało. Programy do składania fotografii HDR które do tej pory testowałem jakoś mi nie pasowały, a już na pewno nie podobały mi się efekty mojej pracy przy użyciu takiego oprogramowania.

Ogólnie w fotografii jaką wykonuję np. na potrzeby pensjonatów czy sanatorium nie mam potrzeby jakiegoś nadmiernego idealizowania - główne założenie jest takie żeby nie było prześwietleń których czasem ciężko uniknąć.
Zresztą słyszę od moich klientów że z kolei ich klienci którzy odwiedzają ich pensjonaty oczekują fotografii prawdziwych a nie takich które okazują się nieprawdą.Mimo wszystko ostatnio zdecydowałem że jakiś wreszcie program warto nabyć i tu przypadkiem trafiłem na polską produkcję - Machinery.

Pierwsze co mnie zaskoczyło to bardzo przyjazny interfejs i dobra cena.

Program jest bardzo bardzo prosty i ma wiele przydatnych ustawień - moje oczekiwania nie są jednak zbyt wygórowane - chodzi wyłącznie o uzyskanie naturalnych fotografii wnętrz i architektury.

Trochę trudne są do uzyskania zadowalające efekty kiedy mamy kilka różnych świateł - np naturalne i żarowe - ale to zapewne brak praktyki. Bardzo pomaga pomaga - przynajmniej w moim wypadku panel "Balans bieli" i narzędzie "zakraplacz"
Zadowolony jestem natomiast z fotografii wnętrz kiedy nie muszę włączać dodatkowego oświetlenia.

Strony www Lublin na Joomla


Jedyne co w pierwszym momencie sprawiło mi problemy to przetwarzanie wsadowe - mimo dokumentacji dość długo nie mogłem tego uruchomić - w końcu się udało.
Jednak ta opcja ze względu na to że każdy zestaw fotografii do złożenia wymaga innych ustawień okazała się mało przydatna.

Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia własnych Presets'ów i możliwość ich wykorzystania np. w przetwarzaniu wsadowym wielu plików.

Program nie jest demonem szybkości - tu przeliczanie następuje dopiero po zmianie parametrów fotografii.