Blog
strony internetowe Lublin

Tworząc stronę internetową musimy przesłać ją na serwer na którym będzie ona widoczna i łatwo dostępna, podpięta pod naszą domenę internetową. Ja do tego celu używam Total Commnadera bo uważam że jest najlepszy, ale są użytkownicy którzy mają o nic całkiem odmienne zdanie i korzystają z innych klientów FTP. Mimo że Total Commander jest komercyjny to możliwe jest korzystanie z niego bez wykupywania licencji - po prostu twórca tego oprogramowania wyszedł chyba z założenia i tak każde zabezpieczenie można złamać więc udostępnia go w takiej formie że da się na nim pracować bez wykupionej licencji. A ta jest naprawdę tania - z tego co pamiętam kilka lat temu zapłaciłem 130zł i był to jeden z najtańszych programów jaki zakupiłem i do dziś korzystam bo kolejne aktualizacje są darmowe.1. Żeby przesłać pliki strony www Lublin na serwer na początek trzeba utworzyć/ skonfigurować połączenie FTP na Total Commanderze. Klikamy ikonkę "FTP Połączenia"... 

2. lub z górnego menu wybieramy "sieć >>> FTP Połączenia".Strony www Lublin na Joomla

3. Efekt jest ten sam, pojawia sie okno "Połącz z serwerem FTP"
Klikamy button "Nowe połączenie..."Strony internetowe Lublin na Joomla

4. Wszystkie niezbędne dane do konfiguracji połączenia FTP otrzymaliśmy rejestrującym serwer lub możemy je sprawdzić z poziomu panelu klienta lub panelu serwera - wszystko zależy od firmy hostingowej, teraz wystarczy je wpisać w odpowiednie pola:

Ja pokazuję na przykładzie serwera na nazwa.pl

- Sesja - dowolna nazwa połączenia z serwerem ftp
- Nazwa hosta – w nazwa.pl zawiera przydzieloną lub wybraną nazwę serwera
- Użytkownik – login wybieramy podczas rejestracji usługi lub jest on przydzielany
- Hasło – hasło także podawane podczas konfiguracji serwera NIE WPISUJEMY HASŁA NA STAŁE

W zależności od serwera pola poniżej pozostawiamy tak jak jest lub trzeba będzie je zmienić. W tym wypadku pozostają ustawienia domyślne. 

5.Nową połączenie pojawia się na liście w panelu "Połącz z:".
Teraz wystarczy kliknąć button "Połącz" 

6. Total Commander łączy się z serwerem FTP który prosi o podanie hasła. Po połączenie z serwerem możemy już przenosić pliki w obu kierunkach, zarówno na serwer jak i z serwera.