Blog
strony internetowe Lublin

Konta pocztowe na nazwa.pl chronione są za pomocą filtru antyspamowego który zapewnia filtrowanie treści pod kątem występowania cech charakterystycznych dla SPAMu.
Najczęściej administrator serwera może zdecydować czy pozostawia ustawienia domyślne - czy chce wprowadzić wyższy poziom filtrowania. Można także użyć białej i czarnej listy - ale tu administrator musi mieć jednak dostęp do kont pocztowych na serwerze, żeby zweryfikować adresy e-mail z których pochodzi SPAM, a które przeszły przez filtr antyspamowy.


Każdy użytkownik programu pocztowego może także stworzyć swoją listę niepożądanych adresów e-mail. Jest to bardzo prosta metoda - tyle że niestety pracochłonna. Nie musimy jednak tworzyć reguł antyspamowych dla każdego indywidualnego konta pocztowego - w domenie wykorzystywanej do wysyłania SPAMu może być ich przecież setki.

Pokaże to na przykładzie jednego adresu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   - jeśli dodamy dokładnie taki adres do naszej reguły antyspamowej za chwilę może się okazać że dostaniemy kolejną porcję spamu z adresu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Jak sobie z tym poradzić - zablokować całą domenę - a więc dodajemy:

@domena.ru

W tym momencie mamy pewność że z tej domeny - niezależnie ile ona ma kont pocztowych spamu już nie dostaniemy. Co jednak jeśli domen jest setki.


Przyjmijmy że problemem są domeny z rozszerzeniem sugerującym naszych sąsiadów - możemy wprowadzić regułę dla rozszerzenia domeny czyli ".ru"  - z kropką - miejmy jednak świadomość że blokujemy w ten sposób wszystkie domeny z takim roszeżeniem. Jeśli nasi potencjalni klienci nie mają domen z takim rozszerzeniem to wszytko gra. Regułę możemy za jakiś czas usunąć.


Jak to zrobić na koncie pocztowym na poczta.nazwa.pl

1. Najeżdżamy kursorem na wiadomość która naszym zdaniem jest SPAMem - Prawym klawiszem myszki klikamy wywołując menu kontekstowe - wybieramy "Utwórz filtr >>> na podstawie nadawcy"


2. Przenosi nas do okna
konfiguracja >>> Opcje >>> Filtr poczty
3. Jak widać konto pocztowe które uznaliśmy za spamujące zostało już wpisane. Pytanie czy pozostawić je w takiej formie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - czy reguła ma dotyczyć całej domeny

Strony www Lublin na Joomla


4. Domyślnie jednym w jednym z warunków ustawiony jest parametr "zawiera" i myślę że to pozostawimy w takiej formie.
5. Teraz klikamy na button "Dodaj czynność" i wybieramy co nam pasuje np. "Odrzuć". Potwierdzamy - klikając button zapisz. Jedna podpowiedź - nazwę reguły twórzmy nazywając jak domenę którą blokujemy żeby w przyszłości wiedzieć co zablokowaliśmy