Blog
strony internetowe Lublin

Jak dodać firmę do map google w 2016 roku. Jakiś czas temu pisałem podobny poradnik, ale internet zmienia się tak szybko a google doskonali swoje usługi w takim tempie że sam dodając w miarę często do map google firmy dla których tworzę strony czasem czuję się zagubiony.  Teraz więc krok po kroku co robić żeby dodać naszą firmę do google w lipcu 2016 roku.

Po pierwsze trzeba wiedzieć że google integruje wszystkie usługi wokół konta mailowego na gmail.com

1. Pierwszym więc krokiem jest stworzenie konta pocztowego na gmail.com


2. Teraz będąc ciągle zalogowanym przechodzimy do  http://www.google.com/business/

jak dodać firmę do map google, jak dodać nasze strony www Lublin do google

 

jak dodać firmę do map google, jak dodać nasze strony www Lublin do google3. Teraz wpisując nazwę firmy i lokalizacje sprawdzamy czy nasza firma jest już w mapach google

jak dodać firmę do map google, jak dodać nasze strony www Lublin do google

 4. Jeśli naszej firmy nie ma w mapach google jesteśmy proszeni o podanie danych firmy. Google automatycznie dodaje znacznik na mapie i niestety w tym momencie nie mogę go poprawić. Klikamy button "dalej"

jak dodać firmę do map google, jak dodać nasze strony www Lublin do google5. Pojawia się okno z komunikatem " Aby zarządzać tą firmą w Google zweryfikuj te informacje"
 Zaznaczamy opcję " Jestem osobą uprawnioną do zarządzania tą firmą i akceptuję warunki usługi" Kliknięcie dalej spowoduje utworzenie strony tej firmy w Google+. Warto korzystać z tego konta do pozycjonowania naszej strony www Lublin.

Klikamy dalej

jak dodać firmę do map google, jak dodać nasze strony www Lublin do google6. Nawet jeśli lokalizacja na mapie nie odpowiada rzeczywistości klikamy "Wyślij dalej" żeby uzyskać kod weryfikacyjny. Teraz w ciągu dwóch tygodni powinna przyjść do nas pocztą karta/list której nie powinniśmy wyrzucać. Z mojego doświadczenia wynika że wiele firm traktuje to jako niechcianą reklamę i wyrzuca tę kartę.

jak dodać firmę do map google, jak dodać nasze strony www Lublin do google