Blog
strony internetowe Lublin

Tworząc firmową stronę internetową prawie zawsze umieszczamy na niej mapę z lokalizacją firmy. Czasy statycznych map graficznych minęły dawno temu. Teraz najczęściej szukamy firm na google które ma także usługę mapy google.
Rejestracja w serwisie Google Maps jest dość prosta i wymaga posiadania konta google - w tej chwili takie konto pozwala nam na dostęp do szeregu usług, m.in do YouTube, Google Analytics, poczty Gmail czy Google+
Wizytówka firmy w mapach google to dodatkowa bezpłatna reklama w internecie więc warto z niej skorzystać zwłaszcza że ma także wpływ na pozycjonowanie strony w wynikach google.
W chwili kiedy to piszę cześć z Was używa jeszcze starych Map Google więc może to wyglądać inaczej.

UWAGA - jeśli to co widzisz na screenach nie odpowiada temu co widzisz na swoim koncie google zobacz jak dodać firmę do google w 2016 roku

1. Logujemy się do konta google. Wizytówkę dodajemy wchodząc na stronę Google - Miejsca dla Firm (kiedyś Centrum Firm Lokalnych Google w starszej wersji Map) pod tym adresem https://www.google.com/local/business/
Tu są wszystkie dodane wcześniej za pomocą naszego konta wizytówki firm
Na górze strony klikamy przycisk "Utwórz stronę"
mapy google

a następnie wybieramy środkową opcję (lub pierwszą). Tu muszę uczciwie zastrzec ze robię poprawkę bo wcześniej było trochę inaczej a nie mam czasu sprawdzać. Zmieniło się to że adres na który weszliście służył tylko do dodawania do Map Google a dodatkowo tworzenia konta Google plus - teraz jest to tworzenie konta Google plus z możliwością dodania mapy. Zmieniło się też sporo graficznie.

mapy google

2. Przenosi nas na stronę Pokaż swoją firmę w Google. W oknie wyszukiwarki wpisujemy nazwę swojej firmy żeby sprawdzić czy nie jest już dodana do Map Google


3. Pojawiają się wyniki wyszukiwania, jeśli nie ma Twojej firmy klikasz "Nie, to nie są moje firmy. Chcę utworzyć wizytówkę swojej firmy".


4. Pojawia się prosty panel w którym podajemy dane firmy. Nie ma pola na stronę www ale po kliknięciu "dodaj wiersz" pojawi się dodatkowe pole w którym możemy ją dodać.

5. Klikamy "Zatwierdź" i pojawia się okienko w którym możemy kliknąć przycisk weryfikacja. Klikamy - przejdź do punktu 8 - ja nie klikam bo właśnie zdałem sobię sprawę że nie sprawdziłem lokalizacji znacznika na mapie.
Wracam więc na stronę Google - Miejsca dla Firm https://www.google.com/local/business/ i odszukuje na liście przed chwilą zgłoszoną firmę.
Pojawia się nam bardziej rozbudowany panel i możemy uzupełnić dane - m.in godziny otwarcia, zdjęcia które będą się pokazywać w mapach i wyszukiwarce, opis firmy strony www Lublin. Widać podświetlona na czerwoną informację że trzeba zweryfikować informacje.

Na początek klikam ikonkę pisaka przy mapce.6.  Pojawia się okno w którym klikam link "Zmień położenie znacznika"


7. Pojawia się kolejne okno w którym przełączam widok na satelitę i zmieniam położenie znacznika. Zatwierdzam po kolei oba okna klikając OK a następnie Zapisz